Strona główna Galeria Realizacje Konferansjerka Kontakt
Mateusz Kaczmarek

Przygodę na scenie artystycznej rozpoczął w Poznaniu wieku 9 lat, gdy przez osiem kolejnych sezonów koncertował z chórem prof. Stefana Stuligrosza w wielu krajach Europy i niemal wszystkich zakątkach Polski. Występy kontynuował w liceum jako solista oraz aktor. W roku 2005 postanowił zdawać na Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie. Z powodzeniem. Równocześnie zdał egzamin na kierunek lekarski Akademii Medycznej w Poznaniu, rezygnując jednak z indeksu tej uczelni.

Okres studiów w Krakowie zaowocował nie tylko rozwojem artystycznym, lecz także występami w kabarecie Loch Camelot, przyznaniem stypendium Fundacji "Sapere auso" za szczególne osiągnięcia artystyczne, nagraniem płyty "Najprościej" z autorskimi tekstami Piotra Majki, czy działalnością na Forum Studentów Uczelni Artystycznych Polski. W latach 2007/08 otrzymał stypendium na Wydziale Aktorskim Uniwersytetu Sztuki w Berlinie (UdK Berlin), gdzie poznał specyfikę teatru niemieckiego i brał czynny udział w bogatym życiu kulturalnym stolicy Niemiec.

Jesienią 2008 roku zadebiutował na scenie profesjonalnej spektaklem dyplomowym "Proces" Franza Kafki w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Spektakl został wystawiony także na międzynarodowym festiwalu "Your chance" w Moskwie.

Biegła znajomość języka angielskiego, niemieckiego i włoskiego oraz zamiłowanie do podróży powodują, iż występy zagranicą stają się świetną okazją do rozwoju artystycznego oraz poznawania ciekawych osobowości. W ostatnich latach regularnie współpracuje z Theater Brett w Wiedniu, gdzie bierze udział w międzynarodowych warsztatach, a także współreżyseruje. Ostatni spektakl „Aus dem Kaefig raus.” został zaprezentowany na festiwalu "Pubertak" w Bratysławie.

W 2009 r. uzyskał państwowy dyplom aktorski oraz obronił pracę magisterską na temat twórczości Woody Allena.

Hobby: film, fotografia oraz architektura.